آنتن مرکزی

موضوع آنتن مرکزی

آنتن مرکزی چیست ؟

سیستم آنتن مرکزی و دیجیتال مرکزی به مجموعه تجهیزاتی که جهت دریافت تصاویر تلویزیونی ، ماهواره ای و یا تصاویر ویدئویی مثل انتقال تصویر دوربین مداربسته به آنتن مرکزی و انتقال آن به چندین گیرنده تلویزیونی بکار گرفته می شوند گفته می شود. عموما تجهیزات آنتن مرکزی ، مشتکل از بخشهای دریافت ، تقویت ، تقسیم و انتقال سیگنال می باشند.

چنانچه بخواهیم تجهیزات ابتدایی آنتن مرکزی را بصورت ساده بیان کنیم می بایست سیستم آنتن مرکزی ابتدایی متشکل از تجهیزات زیر باشد:

۱- دریافت سیگنال RF : آنتن (جهت دریافت تصاویر تلویزیونی و ماهواره ای) و یا مبدل تصاویر ویدئویی به RF (برای دریافت تصاویر ویدئویی مثل دوربین مدار بسته)

۲- تقویت سیگنال RF : آمپلی فایر آنتن مرکزی  برای تقویت سیگنال دریافتی

۳- تقسیم کننده RF ( اسپلیتور ) : تقسیم کننده های عبوری (تپاف) و تقسیم کننده های انتهایی (اسپلیتر) و سوئیچر (در ماهواره مرکزی) جهت تقسیم سیگنال تقویت شده بین گیرنده ها و رسیورها ( اسپلیتور آنتن مرکزی ).

۴- انتقال سیگنال های RF : کابل کواکسیال بمنظور انتقال سیگنال به گیرنده های تلوزیون

بصورت استاندارد ساختمانهایی که بیشتر از یک گیرنده تلویزیونی نیاز دارند بایستی دارای سیستم آنتن مرکزی باشند. بهره گیری از تجهیزات آنتن مرکزی در این ساختمانها دارای مزایای زیادی است و استفاده نکردن از این تجهیزات نیز نتایج منفی دارد.

برخی از مزایای استفاده از آنتن مرکزی :

– عدم نصب آنتن های زیاد بر روی پشت بام

– دریافت سیگنال مطلوب جهت داشتن تصاویری شفاف و فاقد نویز

– دریافت تصاویر شبکه های مختلف با کیفیت یکسان و مطلوب

– امکان استفاده از این تجهیزات برای دریافت تصاویر تلویزیونی ، ماهواره ای و تصاویر ویدئویی مثل تصویر دوربین مدار بسته در سیستمی یکدست

– مقرون به صرفه بودن، همچنین سرویس، تعمیر و نگهداری آسان

 

نتایج منفی عدم استفاده از سیستم آنتن مرکزی :

– هزینه زیاد نصب آنتن برای یکایک گیرنده ها

– مقدار و حجم زیاد سیمکشی آنتن ها تا گیرنده ها

– انعکاس و القای نامطلوب آنتنها بر هم و تاثیر ناخوشایند بر روی تصاویر دریافتی

– ایجاد نمایی زشت برای پشت بام بخاطر نصب تعداد زیادی آنتن ( پشت بام جنگلی !!).

برای استعلام قیمت آنتن مرکزی و قیمت دیجیتال مرکزی می توانید از قسمت تماس با ما ارتباط برقرار نموده با کارشناسان فنی و فروش بصورت رایگان مشاوره شوید.

به اشتراک بگذارید...

نظرات بسته شده.